تبلیغات
مراقبه .. درک آرامش حقیقی - استاد گویانکا کیست ؟
 

استاد گویانکا کیست ؟

نوشته شده توسط :نکیسا
1390/04/11-06:55 ب.ظ

آقای گویانکا استاد مراقبه ویپاسانا است که آموزش ایشان با روش مرحوم سایاجی اوباکین اهل برمه (Myanmar) مطابقت دارد.مرکز مراقبه ایگادپوری زیرنظر ایشان اداره می گردد.آقای گویانکا اصلاً هندی است، ولی در برمه متولد و بزرگ شده است. هنگام زندگی در برمه، از بخت بلند با اوباکین آشنا شد، و تکنیک ویپاسانا را ازاو فرا گرفت. بعد از چهارده سال که تحت تعلیم استادش قرار داشت، آقای گویانکا در هندوستان اقامت گزید، و آموزش ویپاسانا را در سال1969 شروع نمود. درکشوری که  اختلافات طبقاتی، و مذهب، شکاف قابل ملاحظه ای، در جامعه به وجود آورده است ، دوره های پیشنهادی آقای گویانکا، هزاران نفر از بخشهای گوناگون جامعه را به خود جلب کرده است. به علاوه، مردمان بسیاری از کشورهای دنیا به دوره های مراقبه ویپاسانا، پیوسته اند.

     

آقای گویانکا به ده‏ها هزارنفر از مردم، در بیش از 300 دوره در هند، وسایر کشورهای شرق و غرب، آموزش داده است. در سال 1982 استادیارانی را منصوب نمود، تا ایشان را برای انجام خواسته روز افزون مردم برای برگزاری دوره ها یاری نمایند.

     

مراکز مراقبه، تحت سرپرستی اِیشان، درهند، آمریکا، استرالیا، نیوزیلند، فرانسه، انگلستان، ژاپن، سریلانکا، تایلند، برمه، نپال،دوبی،مصر و سایر کشورها تاسیس شده است.      

تکنیکی که آقای گویانکا آموزش مِی‏دهد، براساس سنتی است که به بودا برمی‏گردد. بودا هرگز ِیک مذهب فرقه ای را آموزش نداد ؛ او دامما را،  راه رهایی را – که جهان شمول است، آموزش داد. برطبق همین سنت، آموزش آقای گوِیانکا نیز کاملاً غیر فرقه اِیست. از این جهت است که آموزش ایشان، برای همه مردم، با هر زمینه ای، برای هر انسان مذهبی، یا غیر مذهبی، در هر نقطه ای از جهان، عمیقاً جذابیت دارد.

 

The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox